• https://www.facebook.com/macan.otogaz.9
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905302331333
  • https://www.instagram.com/macanotogaz
  • https://www.youtube.com/channel/UC3Vu0S4LqPmpVTbO2cd_svw

Oto Tamir

             

        Oto Tamir ve Bakım

        İşletmemiz bünyesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilmiş Ustalık ve Usta Öğreticilik belgelerine sahip iş arkadaşlarımız tarafından Benzin,LPG-Benzin ve Dizel araçların tamir ,bakım, onarım, periyodik kontrol ve fenni muayene öncesi gözetim işleri yapılmaktadır. Usta formenimiz Soner Açıcı bey gözetiminde sorunlarınız hızlı ve kaliteli bir şekilde çözülüp en kısa sürede siz ve ailenizin güven içinde trafikte seyehat edebilmeniz için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Unutmayınız araç bakımları aracınız bozulduğunda değil bozulmadan önce sizi yolda bırakmaması içindir.Güvenli sürüşler dileriz.

        İşletmemizde dükkan sigortası bulunduğundan müşterilerimizin araçları 30 Km çapında kaza ve istenmeyen problemler konusunda kaskoludur. Aracınız tamir veya bakımdayken test sürüşleri yada işletmedeki görünmeyen kazalara karşı aklınız aracınızda kalmamış olacak.

 

 

 

 

    Kışlık Bakımlar Neden Bukadar Önemli ?

 

    1.       1.Kışın hava eksi derecelere düştüğü için Antifrizi olmayan araçların motorları içindeki su donar ve sudonma esnasında hacmi arttığı için hortumlara ve motor bloğuna zara vermekte ve kullanıcılara büyük maddi hasar vermektedir.
    2.       2.Fren ve Hidrolik sistemlerde soğuktan kaynaklanan kaynamalar ve aşınmalar meydana gelmekte ve aracın seyir esnasında duraklama ve yavaşlamasında problemler meydana gelmektedir.

 

  1.       3.Fiskiye sistemindeki su donduğunda sulama sistemine zara vermekte ve görüş mesafesini düşürmektedir.

 

      Yazlık Bakımlar Nelerdir?

        1.Fren ve Fren sistemi bakımları.Hava değişimi nedeniyle Fren balataları ve hidroliği kontrol edilmelidir.

        2.Klima sistemi bakımı ,polen filitresi değişimi. Ve en öenmlisi gaz yenileme işlemi yapılmalıdır.

3.Su ve su tesisatı kontrolleri yapılmalıdır. En önemlisi fan sisteminin doğru çalışması gerekmektedir. Hava ısındığından hararetten kaçınmalıyız.

 

 

Yazlık Bakımlar Nelerdir?
1.Antifriz
2.Hidrolik ve Fren Bakımı
3.Silgi ve Fiskiye
4.Yakıt Sistemi Hortum ve Kelepçeler
5.Klima Sistemi Bakımı ve Gaz Yenileme 
 araç parçalar