• https://www.facebook.com/macan.otogaz.9
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905302331333
  • https://www.instagram.com/macanotogaz
  • https://www.youtube.com/channel/UC3Vu0S4LqPmpVTbO2cd_svw

Otogaz

 

 

 

 

 

 

 

 

     OTOGAZ

       1995 yılında Otogaz sektörüyle iş hayatına başlayan Maçan OTOGAZ sektöründe öncü ve yenilikçi çalışmalar yapmaktayız.  Herzaman müşteri memnuniyetini ön planda tutarak sıfır iş kazası ve mutlu müşteri prensibiyle çalışmaktayız. Herzaman kaliteyi müşterilerimizle buluşturmayı hedeflemekteyiz. İşletmemizde dükkan sigortası bulunduğundan müşterilerimizin araçları 30 Km çapında kaza ve istenmeyen problemler konusunda kaskoludur. Otogaz hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız!

          Lpg Otogaz dönüşümü yapılmış olan araçlarınızda periyodik bakım hizmetleri vermekteyiz. Yakıt tasarrufu yapmak, lpg sisteminizi uzun yıllar sorunsuz ve güvenle kullanabilmek , olası sorunlara önceden önlem almak isteyen bir çok araç sahibi gibi sizde  Maçan  Otogaz servis istasyonlarından birine gelerek periyodik bakım, yaz bakımı ve kış bakımı işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

       Otogaz montajı yapılmış araçların 10 bin km periyodik bakımlarının yapılması hem lpg sisteminin garantinin devam edebilmesi hemde güvenli kullanım için önemli bir ayrıntıdır.Servislerimizde  karbüratörlü , enjeksiyonlu ve direk enjeksiyonlu araçlarınız için LPG (Otogaz)dönüşüm hizmeti verilmektedir. Bu hizmetimizde araç marka ve modelinize göre en uyumlu ve uygun çalışabilecek lpg seti (lpg kiti) belirlenerek bilgilendirilme yapılmaktadır. Ardından çizilen montaj projesi ile hemen montaj aşamasına geçilmektedir.

       Montaj sırasında aracınızın orijinalliğine  hiç bir zarar verilmeden montaj işlemi gerçekleşmektedir. İsteğinize uygun gaz deposu seçimi montaj elemanlarımız nezaretinde yapılmaktadır.Montaj aşamasından sonra gaz kaçak testleri ve  son ayarların ardından test sürüşü gerçekleştirilir.Artık otogaz dönüşümünüz tamamlanmıştır. Şimdi yapmanız gereken işlem, otomobilinizin ruhsatına lpg ile çalışır ibaresinin yazılması yani yasal prosedürlerdir.İlk önce aracın sızdırmazlık ve projesi hazırlandıktan sonra araç fenni muayene ve ardından notere gidilerek araç ruhsatına LPG işlenir. Maçan Otogaz dan ruhsat işlemleri ile ilgili bilgi ve yardım alabilirsiniz.

     Otogaz montajı yaptırarak ;

1-Ortalama %40 oranında yakıt tasarrufu elde edersiniz.
2-Çevreye duyarlı bir yakıt kullanmanın zevkini yaşarsınız.
3-Aracınızda performans kaybı olmaz ve sorunsuz kullanım sağlar.
4-Motorunuzun  ömrü uzar ve verimi artar.

 

Aracınızın otogaz dönüşümünü yaptırmadan önce  yeterince araştırdınız mı?

-Firmanın montaj için gerekli izin ve belgeleri var mı?
-Teknik donanımı , cihazları ve altyapısı uyghun mu?
-Personeli montaj için gerekli eğitimleri almış mı?
-Montaj sonrası hizmete yeterli önemi veriyor mu?

-Aracınızı teslim edbilecek kadar güven veriyor mu?      

     TADİLAT VE PROJELENDİRME

       10 Yılını doldurmuş tankların yasal olarak değişmesi gerekmektedir.Araç üzerinde ömrünü tamamlamış ve değişmesi gereken parçalar mutlaka yetkili servislerde işlemleri yapılmalı ve işlemle ilgili yapılan tadilat için ‘tadilat projesi’  verilmesi gerekmektedir.

        Ayrıca montajı yapılan araçların ruhsata işlenebilmesi için seri tadilat projeleri hazırlanır ve araç sahibine teslim edilir.Lpg dönüşümü yapılan aracın ruhsata işleme prosedürü ve işlemlerle alakalı yetkili müşteri tesmsilcisi arkadaşımız gerekli bilgileri araç sahibine aktarır.Aracın tüm teknik bilgilerini içeren seri tadilat projesi dosyalanmış olarak araç sahibine teslim edilir.